Domů > Aktuálně > Ze života školy > Odborná exkurze JUTA a PROTECO Agro

Odborná exkurze JUTA a PROTECO Agro

logo+název projektu.pdf

Lisování stébelnatin je metoda, která zvyšuje efektivnost při transportu a uskladnění objemných nízkohustotních materiálů, např. sena a slámy a dále je to jedna z metod, která umožňuje zakonzervovat objemné materiály za účelem výroby senáží či siláží. Vytvořený balík je nutné svázat, a to provázkem nebo sítí. U válcových balíků jsou možné obě varianty, přičemž síť dnes dominuje. Jak se ale taková to síť pro svinovací lisy vyrábí? Studenti a žáci 2. a 3. ročníku oboru Agropodnikání naší školy se s výrobou sítí pro tyto účely mohli seznámit 19.11.2019 při návštěvě výrobního závodu společnosti JUTA a.s. v Dvoře nad Labem. Průvodcem nám byl manažer prodeje pro českou a slovenskou republiku pan Pavel Šimek, který nám vyčerpávajícím způsobem vysvětlil celý proces výroby sítí od plastového granulátu až po expediční balení.

Tímto, ale náš exkurzní den nekončil. Naše další zastávka se uskutečnila ve společnosti PROTECO AGRO s.r.o. v Ohařích, kde nás pan majitel společnosti Ing. Fess a paní Ing. Eliášová, zootechnička společnosti, zasvětili do robotického krmení a dojení skotu. Moderní stáj s 200 ks holštýnského skotu je vybavena čtveřicí jednomístných dojících robotů LELY ASTRONAUT a „robotem“ pro přípravu a založení KKD na krmný stůl TRIOLIET TRIOMATIC 40. Když k tomu přidáme automaticky řízené shrnovací lopaty v hnojných a krmných chodbách (jedná se o bezstelivové ustájení), tak jsme měli před očima „bezobslužnou“ stáj naplňující myšlenku zemědělství 4.0

Všem našim průvodcům srdečně děkujeme.

DSC01152.JPG  DSC01156.JPG

DSC01158.JPG  DSC01137.JPG