Horní menu

Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Domů > PRO VEŘEJNOST > Studentské zahradnické projekty pro MUD Benešov

Studentské zahradnické projekty pro MUD Benešov


Od listopadu 2023 začala naše škola, prostřednictvím Ing. Veroniky Zikmundové, spolupracovat s paní Gabrielu Francovou, ředitelkou Muzea umění a designu v Benešově (MUD*, mudbenesov.cz), na návrhu osázení jejich vnitrobloku. Žáci 3. ročníku oboru Tvorba a údržba zahrad se učí kreslit a projektovat nejen rodinné zahrady, ale i veřejné prostory. Tentokrát se měl propojit návrh s realizací.

Žáci se nejdříve seznámili s prostorem, potřebami a nápady přímo od paní Francové během návštěvy MUD, a pak se snažili jejím požadavkům co nejvíce vyhovět. 

Po třech měsících vznikly odlišná řešení stejného atria, na kterých je vidět, že se opravdu snažili! Bohužel cena výsledných nápadů značně převyšovala reálné možnosti, proto se nakonec vybralo jednoduché a cenově dostupné řešení jejich vyučující. Nicméně i tak stojí za to si jejich projekty prohlédnout!

Na zhotovení se podílelo hned několik skupin žáků od 1. až po 3. ročníky učňovského oboru Zahradník, tak i samotí původní "projektanti" přiložili ruku k dílu. Pod vedením je tentokrát měly Ing. Jitka Rosůlková a Ing. Jana Vorlová, za což jim náleží poděkování ze srdce!

 

Fotky dvorku (zdroj: Gabriela Francová, MUD* Benešov, 4. 3. 2024)

 BGGO8861.JPGIMG_7878.JPGdvorek 2.jpgterasa.jpgterasa u kavárny - pohled shora.jpg

 Autor: Ing. Veronika Zikmundová (zástupce ŘŠ pro kvalitu vzdělávání, vedoucí zahradnictví, odborný učitel, 15. 5. 2024)

 

Ing. Veronika ZikmundováVictoria ChrudimskáLucie PoupětováVáclav Antonín PeckaBarbora LaštovičkováLucie KladivováJakub Pečený