Horní menu

Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Domů > PRO VEŘEJNOST > Studentské zahradnické projekty pro MUD Benešov > Ing. Veronika Zikmundová

Ing. Veronika ZikmundováIng. Veronika Zikmundová je odbornou učitelkou, vedoucí zahradnictví a zároveň zástupkyní ředitelky školy pro kvalitu vzdělávání. Vystudovala navrhování zeleně na ČZU v Praze.

Mezi největší úspěchy se žáky se v nedávné době řadí 2. místo v zahradnické soutěži Lipová ratolest 2023, na které se podílela s kolegyní Ing. Jitkou Rosůlkovou, a 1. místo za návrh výstavní expozice školy na Floře Olomouc 2024, podle kterého jej perfektně vytvořily žákyně učňovského oboru ze 2.ZH společně s vyučující odborného výcviku Renatou Schnurpfeilovou a zahradnicí Michaelu Hronovou. Rok před tím škola získala 2. místo.

Obrovskou výzvou pro ni byla v dubnu 2024 organizace programu pro Greening Week na téma Green Smart Cities zaměřené především na zelené střechy (více zde)Zásluhu na velice povedené akci mají všichni přednášející, např. Ing. Alena Fraitová za naši školu, a spoluorganizátoři, především Ing. Jitka Beránková. Za což jim patří ještě jednou poděkování od srdce!

Další projekty, za kterými Ing. Veronika Zikmundová stojí, je vytvoření nového učebního programu Design městské zeleně, který se nově otevírá od září 2025, a zrealizované květinové záhony u Krajského úřadu středočeského kraje v Praze na Zborovské, nebo nové výsadby u Muzea umění a designu (MUD*) v Benešově.