Horní menu

Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Domů > PRO VEŘEJNOST > EUROPEA Czech Republic

EUROPEA Czech Republic

Mezinárodní konference organizace EUROPEA International v České republice

září 2022 

Ve dnech 19. – 22. září 2022 se v České republice, konala mezinárodní konference organizace EUROPEA International. EUROPEA International je sdružení usilující o rozvoj odborného vzdělávání a přípravy v zeleném sektoru v Evropě. Tento sektor zahrnuje širokou oblast profesí v zemědělství, zahradnictví, lesnictví atd.

společné foto Europea.jpg

Pořádající organizací byla VOŠ a SZeŠ Benešov - Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola Benešov, Mendelova 131, reprezentující organizaci EUROPEA Czech Republic. Konference se zúčastnilo padesát-čtyři delegátů z dvaceti evropských zemí, ředitelé a zástupci českých středních odborných škol, představitelé zemědělských univerzit a odborníci z realizačních firem.  Zahájení konference se ujala ředitelka VOŠ a SZeŠ PaeDr. Bc. Ivana Dobešová spolu s hejtmankou Středočeského kraje Mgr. Petrou Peckovou, DiS.  

a s náměstkem ministra zemědělství Ing. Jiřím Šírem. Účastníky také osobně pozdravil starosta města Benešov Ing. Jiří Hlavnička a generální sekretář organizace EUROPEA pan Nicolas Negretti.

 

 

 

 

 

Hlavním tématem konference byla „Adaptace odborných škol na nastupující 4. technologickou revoluci

v zemědělství.“ Moderování panelových diskuzí se ujali odborníci z akademického prostředí a zástupci zúčastněných firem. 

IMG_0976.jpg

Témata diskuzí byla následující:

  • Nové trendy v údržbě krajiny, městské zeleně respektující měnící se klimatické podmínky.
  • Změny v obsahu vzdělávání v souvislosti s přicházející 4. technologickou revolucí v zemědělském sektoru – precizní zemědělství.

Na diskuze navazovali odborné exkurze zaměřené na:

IMG_0983.jpg

  • Použití moderních technologií v praxi.
  • Biodiverzita v praxi, zelené fasády a střechy, nové trendy v zavlažování zeleně.

 

Akce se konala v rámci českého předsednictví v Radě Evropské unie. Záštitu nad akcí převzala hejtmanka Středočeského kraje a ministr zemědělství, kterým patří zvláštní poděkování za jejich participaci na uskutečnění konference.

 

 

 

 

 

 

 Podívejte se na krátký film, který zachycuje tuto akci: 

 


 

Jsme národním koordinátorem organizace EUROPEA pro oblast zemědělského vzdělávání

VSTUP DO ORGANIZACE EUROPEA

V roce 2003 začala naše škola jednat s organizací EUROPEA – asociací pro zemědělské vzdělávání v zemích Evropské unie – o vstupu České republiky do této organizace. Výsledkem těchto jednání bylo 5. října 2005 v Bristolu přijetí naší republiky za řádného člena této asociace. Naše škola byla ustanovena národním koordinátorem pro oblast zemědělského vzdělávání v Evropské unii. Díky této spolupráci se rozšířily možnosti účasti v mezinárodních projektech nejen pro naši školu, ale jejím prostřednictvím i všem ostatním středním zemědělským školám v České republice.

europea

ENTERING TO THE EUROPEA INTERNATIONAL ORGANIZATION  

Our school commenced negotiation with organization EUROPEA INTERNATIONAL (association for agriculture education in European education) in 2003 about entering of the Czech Republic into this organisation. The result of these negotiations was receiving of our republic on 5 October 2005 for a proper member of this association. Our school was established by the national coordinator for the field agricultural educational in the European Community. Thanks to this cooperation are extended options in the international projects not only for our school, but through its cooperation as well as to all secondary and high schools of agriculture in the Czech Republic.

VSTUP DO ORGANIZACE EUROPEA.docx

 

Aktivity v rámci organizace Europea

EUROPEA MEETING IN AUSTRIA 2006.docx

EUROPEA MEETING IN FINLAND 2006.docx

EVROPSKY SAMPIONAT V MECHANIZACNICH DISCIPLINACH.docx 

EVROPSKY SAMPIONAT VE FLORISTICE 2009.docx

AGROOLYMPIADA LUCEMBURSKO 2015.docx

FLORISTICKY SAMPIONAT SLOVENSKO 2016.docx

AGROOLYMPIADA NEMECKO 2016.docx