Horní menu

Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Domů > Aktuálně > Ze života školy > Výstava králíků, drůbeže a holubů v areálu naší školy

Výstava králíků, drůbeže a holubů v areálu naší školyVe školním roce 2016/2017 jsem se rozhodla uspořádat společně se studenty první ročník naučné výstavy králíků, drůbeže a holubů. Výstava se konala v pátek 14. 10. 2016.

Společně se studenty jsme zde připravili plemena králíků známá i méně známá. Za všechny stojí za povšimnutí vídeňský modrý, šedý, černý, havana, rex, slovenský sivý a mnohá jiná plemena. Drůbež zastupovala plemena slepic brahmanka, minorka, hedvábnička, kachny pižmové a z holubů jsme zde měli zástupce českého staváka sedlatého a káníky.

Výstava byla původně plánovaná pouze pro studenty naší školy, ale velmi milá byla návštěva školky, základní školy i obyvatel města Benešova. Zejména starší lidé díky této výstavě zavzpomínali na svoje dětství. Po úspěchu prvního ročníku jsme se rozhodli, že uděláme i druhý a zavedeme tradici školních výstav.

V neposlední řadě patří velký dík mým kolegům, studentům a všem, kteří se podíleli na přípravách a starali se perfektní průběh akce.

Fotografie zde.