Horní menu

Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Domů > O škole > Projekty > Vycestuj se zemědělkou na praxi do zahraničí

Vycestuj se zemědělkou na praxi do zahraničíDatum konání:
15.12.2020
Datum ukončení:
14.12.2023

Vycestuj se zemědělkou na praxi do zahraničílogo-eplus-2017-web.png

stejně jako našich 30 studentů, kteří získali nové zkušenosti ve Velké Británii a Finsku díky programu Erasmus+ a projektu „Practice in European Style” 

  • 1036 dní
  • 30 účastníků
  • 2 země

V roce 2022 a 2023 vycestovalo v rámci projektu 30 studentů a 3 pedagogové na odborné zahraniční odborné stáže do Velké Británie a Finska. Jejich cesty se mohly uskutečnit díky finanční podpoře s programu Erasmus+, konkrétně projektu s názvem „Practice in European Style“. Finanční prostředky byly použity na dopravu, cestovní pojištění, ubytování, stravování a další nezbytné výdaje a pokryly veškeré náklady spojené s výjezdem každého účastníka.

PHOTO-2023-11-17-19-29-56 2.jpg

Stáže organizačně zajišťovala naše partnerská škola ve Velké Británii, která účastníkům zprostředkovala praxe na svých pracovištích.

Nejpočetnější skupina studentů se skládala ze 16 studentů 4. ročníku oboru Přírodovědné lyceum a odcestovala vstříc novým zkušenostem a zážitkům na 12 dní Do Velké Británie.

Do Velké Británie se také vydaly na skoro půlroční odbornou stáž 4 studentky 2. ročníku studijního oboru "Veterinární asistent" z naší vyšší odborné školy. Andrea, Karolína, Alexandra a Michaela během svého pobytu získávaly nové zkušenosti a dovednosti v jezdeckém centru, v centru péče o zvířata nebo na farmě. Teoretické znalosti si prohloubily během veterinárních lekcí na Easton College vedených jak jinak než v angličtině. Holky si během své stáže měly možnost vyzkoušet řadu praktických činností a rády by se určitě zapojily i do více odborných úkonů, což bohužel nebylo vždy možné díky tomu,  že ve Velké Británii je kladen velký důraz na bezpečnost práce a některé úkony studenti nemohou vykonávat. Zápis z jejich stáže v anglickém jazyce si můžete přečíst na webových stránkách organizace Europea: 

https://europea.org/20-weeks-far-away-from-home-in-the-uk/

 

Finsko 2022_Dominika Voborská_VOŠ_chov klusáků.jpeg

Nejmenší počet účastníků jsme vyslali v daném období do Finska.  Na soukromou farmu zaměřenou na chov klusáckých koní se vydala Dominika - studentka  naší VOŠ, oboru "Zemědělské podnikání"  a přivezla si odtamtud nejen spoustu nezapomenutelných zážitků, ale také nová přátelství. 

Všechny stážisty zahraniční zkušenost obohatila, naučila je jednat samostatně, někdy řešit nestandardní situace nebo se na ně adaptovat, a každopádně je přiměla aktivně používat cizí jazyk. Kromě toho jim také nabídla možnost porovnání podmínek v daném oboru u nás a v hostitelské zemi, poznat nové postupy a technologie a vyzkoušet si své teoretické znalosti v běžném provozu.

Doprovázející se pedagogové během stáží stínovali své zahraniční kolegy ve výuce, sdíleli s nimi zkušenosti z výukových metod a získávali inspiraci či materiály, které využijí ve výuce. 

Jsme moc rádi, že jsme našim studentům a kolegům mohli tuto příležitost nabídnout a věříme, že je bude následovat mnoho dalších spokojených účastníků zahraničních stáží.

 

 

Podrobnou zprávu o celém projektu naleznete v přiložených dokumentech:

Základní informace o projektu

Závěrečné shrnutí realizace projektu

Můžete také nahlédnout do deníku praxe účastníků stáží:

Úryvky z deníků praxe

 

PHOTO-2023-11-17-19-29-56 1.jpgPHOTO-2023-11-17-19-29-57 1.jpgPHOTO-2023-11-20-08-45-03.jpgPHOTO-2023-11-21-14-22-19 3.jpg