Horní menu

Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Domů > ZELENÁ MĚSTA 2030+ > České centrum odborné excelence představilo své jméno a logo

České centrum odborné excelence představilo své jméno a logoDatum konání:
4.6.2023

České centrum odborné excelence představilo své jméno a logo

Stalo se tak 4. června 2023 během slavnostního zahájení setkání členů European Platform for Urban Greening

 

Logo_Zelená_města_2030+

ZELENÁ MĚSTA 2030+ je název českého centra, jehož prvotními zakládajícími členy jsou VOŠ a SZeŠ Benešov a společnost ITTEC s.r.o. 
Nicméně nyní již centrum spolupracuje s dalšími vzdělávacími institucemi jako je například VISK (Vzdělávací institut Středočeského kraje a regionálními nebo městskými samosprávami (město Benešov, město Votice, Středočeský kraj). Cílem centra je aktivně se podílet na tvorbě zelených měst budoucnosti poskytujících obyvatelům příjemné a trvale udržitelné podmínky k životu.
Během svého krátkého působení české centrum již realizovalo několik konkrétních aktivit mezi něž patří příprava a realizace pilotního vzdělávacího kurzu na téma vodohospodářství nebo několik osvětových akcí určených pro žáky základních škol. Plánů do budoucna má centrum mnoho, mimo jiné tvorbu nového vzdělávacího programu pro studenty zahradnictví, které bude v souladu s novými trendy v oblasti městské zeleně nebo otevření tréninkového centra.

Také chce nadále úzce spolupracovat s ostatními evropskými centry odborné excelence a navzájem s nimi sdílet efektivní řešení a nové poznatky.

 

opening ceremony PoVE meeting June 2023