Horní menu

Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Domů > Aktuálně > Archiv aktualit > EUROPEA International ve Francii a Anglii

EUROPEA International ve Francii a AngliiVe dnech 2. dubna 2018 – 8. dubna 2018 se paní ředitelka PaedDr. Bc. Ivana Dobešová a učitelka angličtiny Ing. Jitka Procházková zúčastnily jednání mezinárodní organizace EUROPEA International pořádané organizacemi France EUROPEA a EUROPEA UK ve Francii v zařízení VTF Le Sénéquet v Blainville-sur-Mer.

Hlavním tématem, který se prolínal celým jednáním, všemi zasedáními a pracovními skupinami, bylo „AGROECOLOGY…FROM THE FIELD TO THE PLATE“.

Jednání zástupců jednotlivých zemí EU bylo doplněno návštěvami farem zabývajících se rostlinou i živočišnou produkcí, návštěvou zemědělských škol s praktickými ukázkami výuky, zemědělských muzeí a tréninkového centra závodních koní. Velmi zajímavá byla i návštěva farmy zabývající se chovem ústřic. Jeden den se účastníci lodí přepravili na ostrov Guernsey, kde navštívili dvě chovatelské farmy.

Poznatky i pořízené fotografie budou využity při výuce studentů SŠ i VOŠ.

Setkání zástupců jednotlivých zemí EU přispělo k výměně zkušeností a možnosti navázání vzájemné spolupráce s novými partnerskými školami jak pro výjezdy našich studentů SŠ i VOŠ, tak naopak.

 8 EUROPEA FRANCE 2018 - CZECH PARTICIPANTS.jpg

 

 5 EUROPEA FRANCE 2018 - LANDSCAPING.jpg 4 EUROPEA FRANCE 2018 - MACHINERY.jpg 1 EUROPEA FRANCE 2018 - PRESENTATION.jpg3 EUROPEA FRANCE 2018 - OYSTER FARM.jpg