Horní menu

Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Domů > Aktuálně > Ze života školy > „Odborník z praxe ve výuce“ ve společností Pekass a.s.

„Odborník z praxe ve výuce“ ve společností Pekass a.s.V rámci projektové aktivity „Odborník z praxe ve výuce“ jsme se společností Pekass a.s.  (středisko Vlašim) zrealizovali dvoudenní výukový blok pro studenty 2.-4. ročníku oboru Agropodnikání – mechanizace zemědělství  na téma „Stroje pro ochranu rostlin – postřikovače“. Výuka byla rozdělena na teoretickou a praktickou část v poměru 1:1 s celkovým počtem 12 vyučovacích hodin. Kapitolami v teoretické části byly: rozdělení postřikovačů, konstrukce těchto strojů – nádrže, rozvod kapaliny (čerpadla, filtrace, ventily, vedení kapaliny, aplikační rámy a jejich zavěšení), seřízení a nastavení provozních parametrů. Detailněji byla vysvětlena volba vhodného rozptylovače s ohledem na pojezdovou rychlost, rychlost proudění větru vztahující se na omezení úletu kapek postřikové jíchy a provozního tlaku ve vztahu na velikost kapénkového spektra.  Samostatná část byla věnována problematice testování postřikovačů ve vazbě na legislativní požadavky. V praktické části studenti shlédli kompletní demontáž pístomembránového čerpadla se zhodnocením technického stavu membrán, sacích a výtlačných ventilků, ložisek včetně hřídele, vačky a zdvihátek. Následně se seznámili se základními konstrukčními celky návěsného postřikovače HORSCH Leeb LT ve výbavě CCS Pro v soupravě s traktorem John Deere 6215R. Šlo o soupravu komunikující prostřednictví ISO-BUS sběrnice což představovalo, že postřikovač byl ovládán prostřednictvím palubního terminálu John Deere. Studenti byli rozděleni do dvojic, kdy každá dvojce simulovala nastavení vstupních požadavků (dávka v l/ha a tlak v bar) a byla seznámena se zobrazovanými hodnotami funkčních celků postřikovače. Rovněž byla předvedena funkce systému vyrovnávání aplikačního rámu Boom Control a jako „zlatý hřeb“ bylo provedeno kompletní zazimování tohoto stroje pomocí bio-nemrznoucí směsi AFGEEN Plus.

 

         Výuku zabezpečili:

Lektor                  Ing. Zdeněk Volmut           technický ředitel společnosti Pekass a.s.  

Asistenti              Karel Novák                       manažer servisu – komisař pro testování postřikovačů

                            Ing. Vít Polák                     produktový manažer pro dopravní a aplikační techniku

                            David Cettl                         servisní technik – specialista na aplikační techniku

 

Děkujeme celému pracovnímu týmu včetně sl. Švingrové z personálního oddělení za studijní materiály a upomínkové předměty a především panu Stanislavu Válovi DiS., vedoucímu střediska Vlašim, který nám realizaci projektové výuky umožnil.

DSC09608.JPG

            DSC09618.JPG  DSC09608.JPG

            DSC09611.JPG  DSC09603.JPG


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů