Horní menu

Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Domů > O škole > Projekty > Kreativní květinové dílny pro děti z mateřských školek

Kreativní květinové dílny pro děti z mateřských školekDatum konání:
5.4.2023

Děti z mateřských školek si v naší školní vazárně vyzkoušely, jaké je to být floristou.

Na jaře jsme u nás měli milou návštěvu. Zavítaly k nám děti z benešovských mateřských školek a pod vedením našich zahradnických studentů a učitelů si vytvořily velikonoční dekorace na stůl a nebo květinové dárky ke dni matek. 

Přivítali jsme malé návštěvníky z mateřské školy Dukelská s otevřenou náručí. Naši zahradničtí studenti a učitelé pro ně připravili plno inspirujících nápadů a materiálů, seznámili je krátce s květinářským světem a také je provedli školními skleníky plnými kvetoucích květin, zajímavých rostlin a sazenic. 

Po krátkém úvodu do květinářského umění jsme začali. Děti si mohly vybrat z pestrobarevných květin, barevných stužek, korálků, a dalších ozdobných prvků. Pro některé z nich to bylo poprvé, co se takto kreativně zapojily, a bylo velmi lehké nechat se strhnout jejich jejich nadšením a radostí z tvoření. 

Zatímco děti z dubnové skupiny tvořily krásné velikonoční dekorace, květnoví malí návštěvníci připravovaly něco zvláštního pro své maminky k nadcházejícímu dni matek. Náš tým  je u toho rád podporoval a pomáhal s radami a nápady, jak vytvořit ty nejkrásnější květinové dárky.

Po několika minutách intenzivní práce jsme měli před sebou úžasné dětské květinové výtvory a děti se těšily, až si je odnesou domů a potěší jimi své maminky. 

Nám se setkání s nadšenými dětmi také velmi líbilo a doufáme, že tato zážitková setkání s květinami zanechají v srdcích těchto dětí nezapomenutelné vzpomínky a možná i u některých z nich vzbudí zájem o zahradnický svět.

Děkujeme podpoře z projektu Implementace krajského akčního plánu II Středočeského kraje s reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/19_078/0017862, že jsme mohli tyto tvořivé dny pro děti z mateřských školek realizovat. 

 

Velikonoční tvoření

velikonoční tvoření pro děti z MŠ_1velikonoční tvoření pro děti z MŠ_2velikonoční tvoření pro děti z MŠ_3

velikonoční tvoření pro děti z MŠ_4velikonoční tvoření pro děti z MŠ_6velikonoční tvoření pro děti z MŠ_1

 

 

Tvoření ke dni maminek

Tvoření pro maminky - děti z MŠ - 2Tvoření pro maminky - děti z MŠ - 1

Tvoření pro maminky - děti z MŠ - 3Tvoření pro maminky - děti z MŠ - 4