Horní menu

Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Domů > Aktuálně > Píše se o nás > Kůň a jezdec roku 2019

Kůň a jezdec roku 2019Na slavnostním galavečeru České jezdecké federace, který se vždy koná začátkem nového roku, jsou tradičně vyhlašováni nejlepší jezdci a koně za uplynulý rok. Benešovská zemědělka letos očekávala tento večer s velkým napětím, protože měla hned dvě želízka v ohni – učitele jezdectví pana Pavla Březinu a klisnu Cona Ciu. Očekávání se proměnilo ve velikou radost při vyhlašování kategorií „kůň roku 2019“ a „jezdec roku 2019 – všestrannost“, kde PAVEL BŘEZINA (mimochodem současný úřadující mistr republiky ve všestrannosti) byl oceněn také Českou jezdeckou federací za rok 2019 a získal třetí příčku v kategorii JEZDEC – VŠESTRANNOST a klisna CONA CIA si odnesla bronzovou medaili v kategorii KŮŇ ROKU 2019.

Jedná se obrovský úspěch, protože Cona Cia byla jediným zástupcem na příčkách vítězů, který byl narozen a odchován v České republice a to navíc ve školních stájích. Je pokračovatelkou početné koňské rodiny, která se již po několik generací velkou měrou podílí na praktickém vzdělávání studentů této školy a její úspěch bezesporu dokazuje vysokou kvalitu chovu a výcviku koní na této škole. Navíc studenti VOŠ a SZeŠ Benešov mají jedinečnou příležitost sledovat přípravu koně na vrcholové závody národní i mezinárodní úrovně. Naděje škola vkládá i do dvou bratrů Cona Cii, kteří by mohli pokračovat v její úspěšné sportovní kariéře.

Za úspěchem klisny Cona Cii se samozřejmě skrývá mnoho úsilí a práce jejich ošetřovatelů a trenérů ze školních stájích v Pomněnicích.  Svých vynikajících výsledků dosáhla zejména díky učiteli jezdectví Pavlovi Březinovi, rodákovi z Bystřice u Benešova, který rozpoznal její talent a vypořádal se s její nelehkou povahou.  Jezdec a jezdecký instruktor Pavel Březina svou sportovní kariéru ve všestrannosti zahájil již před osmnácti lety na valachovi Elánovi a s klisnou Cona Cia ve své úspěšné sportovní dráze pokračuje. 

Na benešovské zemědělce mají tedy studenti ojedinělou možnost učit se od mistra republiky a zároveň pracovat se špičkovými sportovními koňmi, a to jistě činí místní školu výjimečnou ve svém obou.  

cona parkur.jpg  cona vetoflex.jpg

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů