Horní menu

Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Domů > Aktuálně > Zapojili jsme se do nového projektu - TEAM-UP - nové trendy v oblasti ekologické obnovy

Zapojili jsme se do nového projektu - TEAM-UP - nové trendy v oblasti ekologické obnovyDatum konání:
11.10.2023

Inovace v ekologické obnově: Jak naše škola spolupracuje na projektu TEAM-UP

Ve středu 11.10. 2023 proběhla schůzka na Jihočeské univerzitě - Přírodovědecké fakultě, která se týkala zajímavého projektu nazvaného TEAM-UP. Jednání se soustředila na to, jaká témata z oblasti ekologické obnovy budou zpracovávána a jaké výukové materiály budou v rámci tohoto projektu vytvořeny.

 

DSC_0667.JPGDSC_0691.JPGDSC_0702.JPGDSC_0728.JPG

 

Představme si nyní, co projekt TEAM-UP přesně znamená a jaké jsou jeho cíle.

TEAM-UP: Co to je a jaké jsou jeho cíle?

Projekt TEAM-UP, což znamená *Teaching Ecosystem-based Adaptive Management in European Restoration and Adaptation Strategies,* je iniciativa zaměřená na vývoj učebních programů v oblasti ekologické obnovy pro odborné střední školy (VET) se zvláštním zřetelem na potřeby budoucích profesionálů napříč různými odvětvími. Jeho cílem je úspěšně implementovat evropské strategie pro ekologickou obnovu a zapojit do tohoto procesu různé aktéry z veřejného, soukromého a neziskového sektoru.

Hlavní cíle projektu TEAM-UP zahrnují:

1. Vývoj učebních programů v oblasti ekologické obnovy pro odborné střední školy, které budou reagovat na naléhavé potřeby budoucích profesionálů.

2. Implementace čtyř specifických učebních programů jako otevřených vzdělávacích zdrojů (OER) v oblasti ekologické obnovy pro odborné střední školy.

3. Využití a rozvoj demonstračních lokalit k posílení praktických dovedností, zodpovědnosti a autonomie ve vzdělávání v oblasti ekologické obnovy.

4. Podpora vzájemné výměny potřeb, znalostí, dovedností a kompetencí mezi středními a vysokoškolskými vzdělávacími institucemi, vědci a praktiky na regionální a národní úrovni.

5. Zahájení mezinárodní výměny znalostí a společného vývoje učebních programů pro studenty a učitele na národně orientovaných odborných středních školách.

6. Představení přidané hodnoty ekologické obnovy jako obchodního modelu a příležitosti pro kariéru skrze "Ideathon" (soutěž o nejlepší nápad).

7. Komunikace o vzdělávání v oblasti ekologické obnovy v kontextu odborného středoškolského vzdělání a jeho transfer do jiných zemí.

8. Udržitelnost a dlouhodobý dopad projektu TEAM-UP na vzdělání v oblasti ekologické obnovy.

 

Jaká je role VOŠ a SZeŠ Benešov v tomto projektu? 

Naše škola hraje klíčovou roli v rámci projektu TEAM-UP. Je zodpovědná za testování a ověření funkčnosti výukových metod a nástrojů vyvinutých v partnerství s Jihočeskou univerzitou. Její rolí je definovat potřebné vzdělávací nástroje, pomůcky a techniky pro lepší předávání znalostí studentům a následně validovat tyto nástroje během vzdělávacího procesu.

 

Celkově je projekt TEAM-UP inspirujícím příkladem spolupráce mezi vysokoškolskými institucemi a odbornými středními školami, který usiluje o zdokonalení vzdělávacích programů v oblasti ekologické obnovy a o přípravu budoucí generace profesionálů, kteří budou aktivně přispívat k ekologické obnově a udržitelnosti v Evropě.