Horní menu

Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Domů > Aktuálně > Vítězný pohár z 24. ročníku celostátní agropodnikatelské soutěže se vrátil do Klatov

Vítězný pohár z 24. ročníku celostátní agropodnikatelské soutěže se vrátil do KlatovDatum konání:
5.4.2024

Vydařený 24. ročník celostátní soutěže pro studenty oboru Agropodnikání 

se letos konal u nás v Benešově 

4. - 5. dubna 2024

 

Těší nás, že jsme měli tu čest stát se pořadatelem letošního ročníku, a to díky loňskému absolutnímu vítězství našeho studenta Jirky Smetany v této soutěži v Klatovech.

I letošní kolo mělo jednoho jasného favorita. Prvenství v teoretické i praktické části a nakonec i celkové si vybojoval Matěj Vejvančický, student Střední školy zemědělské a potravinářské Klatovy. Své prvenství obhájil v konkurenci dalších 18-ti soutěžících, kteří se letošního ročníku zúčastnili. Kromě čtrnácti mladých mužů se do soutěže zapojily i tři dívky. Ti všichni během dvou soutěžních dnů museli zvládnout úkoly teoretické, ale také praktické. Obsah a zadání jednotlivých úkolů je vždy v režii pořádající školy. A díky tomu je každý ročník této soutěže tak trochu jiný. Mezi tradiční disciplíny soutěže patří například velmi oblíbená jízda zručnosti s traktorem nebo poznávání různých plodin, rostlin, osiv nebo hospodářských zvířat. Klasickým úkolem je také ověření teoretických i praktických znalostí z ekonomie, rostlinné a živočišné výroby nebo ze zemědělské mechanizace. Naopak překvapením pro účastníky byly ryze praktické úkoly z včelařství nebo z chovu koní a jezdectví. Už jsme vám prozradili, že nejlépe si se všemi úkoly poradil Matěj z Klatov a tamní škola se stala pořadatelem příštího ročníku. A zde pro vás máme celkové výsledky z prvních příček:

Výsledky soutěže

Plakát Agropodnikání 2024_Benešov.png

Celkové umístění: 

  1. Matěj Vejvančický, Střední škola zemědělská a potravinářská, Klatovy
  2. Filip Buchar, Střední škola hospodářská a lesnická, Frýdlant 
  3. Vojtěch Janoušek, Střední zemědělská škola, Písek

Praktická část soutěže: 

  1. Matěj Vejvančický, Střední škola zemědělská a potravinářská, Klatovy
  2. Filip Buchar, Střední škola hospodářská a lesnická, Frýdlant 
  3. Lukáš Havlíček, Zemědělská akademie a Gymnázium Hořice

Teoretická část soutěže: 

  1. Matěj Vejvančický, Střední škola zemědělská a potravinářská, Klatovy
  2. Jan Zavadil, Česká zemědělská akademie Humpolec
  3. Filip Buchar, Střední škola hospodářská a lesnická, Frýdlant 

Vyhlášení výsledků soutěže se ujala ředitelka školy, paní Ivana Dobešová, a vítězům s ní také pogratulovala paní Jana Skopalíková, radní pro životní prostředí a zemědělství Středočeského kraje, a také náš absolvent, loňský vítěz Jirka Smetana. Soutěž se konala pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje, paní Petry Peckové a z pověření Asociace vzdělávacích zařízení pro rozvoj venkovského prostoru. 

Vítěze, kromě získaných pohárů a diplomů, také potěšily věcné ceny (moderní elektronika) a krásné knížky věnované přírodě z edice Středočeského kraje. 

Celá soutěž proběhla v příjemné atmosféře a ač přes den spolu navzájem soupeřili, při večerním bowlingu se stali fajn partou a společně si užili volný čas. Stejně tak jako jejich pedagogický doprovod. Věříme, že všem se líbila i prohlídka nedalekého zámku Jemniště, kterou jsme měli pro všechny zúčastněné připravenou po ukončení soutěžního klání. 

24. ročník soutěže je za námi, ať žije 25. ročník!

Ten se bude konat v Klatovech a my už se na něj těšíme. Tentokrát na něj budeme moci i my vyslat svého soutěžícího/soutěžící, studenta nebo studentku oboru Agropodnikání. Bude to někdo z letošního třetího ročníku, kteří nám při organizaci soutěži pomáhali. Za jejich pomoc jim děkujeme. Naše poděkování patří také všem členům organizačního týmu a  pedagogům, kteří se postarali o hladký průběh celé soutěže, zejména Tomášovi Čeňkovi, který byl hlavním organizátorem soutěže. Speciální poděkování pak věnujeme panu Jiřímu Adamovi, našemu dlouholetému kolegovi, který se s námi podělil o své cenné zkušenosti při pořádání soutěže. 

 

 

soutěž agropodnikání 1

soutěž agropodnikání 2soutěž agropodnikání 3soutěž agropodnikání 4