Horní menu

Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Domů > Aktuálně > Naše květinová galaxie získala 1. místo na Flóře Olomouc

Naše květinová galaxie získala 1. místo na Flóře OlomoucDatum konání:
25.4.2024

Naši zahradníci přivezli zlato z prestižní zahradnické akce - Flora Olomouc 2024

Květinová Odysea: Cesta Kolem Vesmíru na Flóře Olomouc 2024

Flóra Olomouc, největší floristická událost v republice, se po roční pauze vrací s ohromujícím tématem - GALAXIE KVĚTIN. Letošní ročník na Výstavišti Flora Olomouc spojuje dva zdánlivě vzdálené světy - vesmírné elipsy a květinová umění. Autoři projektu popisují letošní téma jako spojení, které vytváří Velký třesk - překvapivou a přesto harmonickou kombinaci.

Součástí této akce je také soutěž pro střední zahradnické školy, které mají za úkol proměnit vyčleněný prostor dle aktuálního tématu Flóry Olomouc.

Naše školní soutěžní expozice, která by se dala vystihnout nápisem "NÁŠ VESMÍR, NÁŠ SVĚT, NÁŠ DOMOV" představuje symbiotický celek rostlin z různých koutů světa a jejich obyvatel. Tato barevná galaxie není jen statickým výstavním kouskem, ale spíše dynamickým zobrazením života, kde rostliny vytvářejí harmonii s ostatními prvky prostředí, tvořícími naši vlastní GALAXII.

Naše škola se může pyšnit triumfem na této prestižní události, když získala první místo za inovativní spojení vesmírných motivů s květinovým uměním. Pod heslem GALAXIE KVĚTIN jsme vytvořili fascinující vesmírnou krajinu plnou života a krásy, která oslnila odbornou porotu a věříme, že přinesla  inspiraci i návštěvníkům akce. Pro výstavní plochu jsme použili vertikální vegetační stěnu z pokojových rostlin, která spolu s ostatními prvky vytvořila dojem zeleného království. 

Své floristické umění si během výstavy mohly procvičit i naše mladé zahradnice. Čekaly na ně hned dva úkoly. Prvním bylo vytvořit korunku pro "Miss Universe" a dalším tématem pro  předvedení vazačského umu bylo "Můj svět sci-fi". Za naši školu se zúčastnila Terka z 2.FZH a ze soutěže si odnesla cennou zkušenost pro svou budoucí profesionální kariéru. 

Děkujeme našim zahradnicím za vytvoření vítězné expozice (realizátorky Renata Schnurpfeilová, Michaela Hronová a studentky Tereza, Nikola a Veronika, autorka návrhu Veronika Zikmundová). Moc nás těší, že i když nejsme výhradně zahradnická škola, daří se nám o sobě dát vědět i v této oblasti. 

 

Flora Olomouc 2024Flora Olomouc 2024-2Flora Olomouc - soutěž