Horní menu

Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Domů > Aktuálně > Naše škola opět zazářila v soutěži Kraje pro bezpečný internet

Naše škola opět zazářila v soutěži Kraje pro bezpečný internetDatum konání:
9.5.2022

Naše škola opět zazářila v soutěži Kraje pro bezpečný internet

V pondělí 9. května 2022 jsme si slavnostně převzali ocenění za nejlepší školu a zároveň naše studentka Zuzana Černá z 1.PL  zvítězila v soutěžním kvízu

Více informací o soutěži se dozvíte ze článku publikovaném na webových stránkách Středočeského kraje:

 

KPBI 2022.png"Bezmála 3 000 žáků a studentů ze středních Čech se zúčastnilo letošního ročníku soutěže Kraje pro bezpečný internet. Jejím cílem je upozornit na rizika, která v kyberprostoru uživatelům internetu hrozí, a současně informovat o možnostech prevence a pomoci. Na Krajském úřadu Středočeského kraje se dnes předávaly ceny vítězům.

Od 20. září loňského roku do 28. února letošního roku se mohli žáci a studenti základních a středních škol ve Středočeském kraji zapojit do soutěže s projektem Kraje pro bezpečný internet. Projekt je realizován pod záštitou Asociace krajů ČR, Národního centra kybernetické bezpečnosti a úzce spolupracuje s Policií ČR.

„Pro děti a mládež je svět internetu naprosto nezbytným prostředím pro každodenní život. Občas se jim dokonce prolíná se světem reálným a někdy hranice mezi oběma světy mizí. Právě proto je tak důležité s dětmi o rizicích a nástrahách internetu mluvit. Zákazy nepomohou, mnohem účinnější je poskytnout dostatek informací, případně pomocnou ruku. A oboje nabízí projekt Kraje pro bezpečný internet. Středočeský kraj se prevenci patologických jevů věnuje dlouhodobě nejen ve vazbě na kybernetickou bezpečnost, ale i třeba formou podpory projektů na primární prevenci. Děkuji všem účastníkům soutěže, kteří se zapojili, a blahopřeji vítězům,“ uvedla hejtmanka Petra Pecková (STAN).

Díky znalostním kvízům v soutěži Kraje pro bezpečný internet se k dětem a mládeži dostávají zásadní informace, které souvisejí s kyberšikanou, se zabezpečením mobilních telefonů, se sociálními sítěmi, dezinformacemi a podobně. „V rámci projektu byly kromě e-learningových kurzů pro žáky a studenty připraveny také lekce pro učitele, rodiče a veřejnost, ale i pro sociální pracovníky a policisty. Vznikly také videospoty určené rodičům, seniorům a mládeži. Na tyto vzdělávací materiály, které je mimo jiné možné využít k samostudiu či ve výuce, navazoval soutěžní znalostní kvíz,“ vysvětlil krajský radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha (STAN).

Po správném zodpovězení dvaceti otázek v kvízu byli soutěžící zařazeni do slosování o hodnotné ceny. Žáci a studenti si také mohli po absolvování soutěžního kvízu zasoutěžit i v Kvízu PLUS, který byl určen pro opravdové znalce problematiky elektronické bezpečnosti.

Středočeský kraj současně vyhlásil soutěž škol. Škola s nejlepším výsledkem získá 30 000 korun, za druhé místo věnuje kraj škole 20 000 korun a za třetí místo 10 000 korun. Hodnotícím kritériem podle pravidel soutěže základních a středních škol ve Středočeském kraji pro rok 2021 byl koeficient, který vznikl jako výsledek podílu počtu žáků školy zapojených do soutěžního online kvízu a celkového počtu žáků školy. Finanční prostředky jsou určeny na pořízení vybavení (hardware i software) souvisejícího se zajištěním či zvýšením bezpečnosti žáků při jejich práci ve škole v prostředí internetu.

Slavnostního předávání cen se dnes zúčastnili i ředitel krajského ředitelství Policie ČR Václav Kučera a zástupci společností Microsoft a GORDIC, které jsou partnery soutěže.

 

Výsledky soutěže Kraje pro bezpečný internet pro Středočeský kraj ve školním roce 2021/2022

Kategorie Soutěžní kvíz 8 – 12 let

1. Místo: Vojtěch Tomáš – bezdrátová sluchátka, fitness náramek

Základní škola Dobřichovice

2. Místo: Matěj Mlynář – bezdrátová sluchátka, fitness náramek

Základní škola, Příbram VIII, Školní 75

3. Místo: Eliška Jungvirtová – bezdrátová sluchátka, fitness náramek

Základní škola a Mateřská škola Nečín, okres Příbram

 

Kategorie Soutěžní kvíz 13 a více letKPBI 2022

1. Místo: Zuzana Černá – bezdrátová sluchátka, chytré hodinky

Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola, Benešov, Mendelova 131

2. Místo: Ondřej Šlechta – bezdrátová sluchátka, chytré hodinky

Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Kladno, Jana Palacha 1840

3. Místo: Marie Kořínková - bezdrátová sluchátka, chytré hodinky

Střední škola obchodní, Kolín IV, Havlíčkova 42

 

 

 

 

 

 

Kategorie KVÍZ PLUS

1.            Místo: Ondřej Žitný – postupuje do celorepublikového finále! – XBOX S

Gymnázium, Mladá Boleslav, Palackého 191/1680

2.            Místo: Martin Schrődl - herní ovladač

Gymnázium, Příbram, Legionářů 402

3.            Místo: Filip Kraus – myš k PC

Gymnázium, Příbram, Legionářů 402

 

KPBI 2022_2Soutěž škol:

1.            Místo a výhra 30.000 Kč

Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola, Benešov, Mendelova 131

2.            Místo a výhra 20 000 Kč

Gymnázium, Příbram, Legionářů 402

3.            Místo a výhra 10 000 Kč

Gymnázium, Kolín III, Žižkova 162