Horní menu

Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Domů > Aktuálně > Mladí farmáři z Dánska a Velké Británie si u nás užili zážitky nabitý týden

Mladí farmáři z Dánska a Velké Británie si u nás užili zážitky nabitý týdenDatum konání:
4.4.2022
Datum ukončení:
8.4.2022

erasmus-extension.jpg

Zahraniční studenti zemědělských škol u nás strávili zážitky nabitý týden

Ukázku dronů, návštěvu farmy, bowling, ale i prohlídku Prahy jsme pro ně a naše studenty přichystali v rámci evropského projektu Erasmus + "AGRI III" - The agricultural students are preparing for Industry 4.0 (ASAP)

 

Poznáváme se navzájem

Prezentace DK AGRIII

Prohlídka školy AGRI III

Prezentace CZ AGRI III

Dánští, britští, čeští a částečně švédští studenti zemědělských škol se spolu setkali

 začátkem dubna v Benešově. Důvodem jejich setkání bylo nejen vzájemné sdílení zkušeností ze zemědělských provozů napříč Evropou, ale také praktická ukázka moderních technologií používaných v rostlinné i živočišné výrobě. 

Mezinárodní mítink zahájili studenti prezentacemi svých škol, regionů a zemí, ze kterých pochází. Bylo zajímavé porovnat, ve kterých oblastech se studium u nás a v jiných zemích shoduje a ve kterých je naopak jiné a jedinečné. V posluchárně školy se postupně vystřídaly týmy z Easton college z Velké Británie, z Jordbrugets UddannelsesCenter Århus - Green Academy z Dánska, z VOŠ a SZeŠ Benešov a na dálku online studenti z Munkagårdsgymnasiet ze Švédska.  

 

Výlet za moderními technologiemi

farma Miller 3

V areálu školního hospodářství v Pomněnicích byla pro účastníky připravena prezentace použití dronů v rostlinné výrobě. Drony jsou v zemědělství čím dál tím častěji využívány nejen ke zmapování stavu vysázených plodin, ale také k cílené aplikaci hnojiv či ochranných prostředků.

V dalších dnech čekaly na studenty exkurze do různých soukromých firem a podniků, pro které použití nejmodernějších technologií při hospodaření je denním chlebem. V praxi tak zažili, co znamená technologie CTF (Controlled Traffic Farming) neboli správné naplánování pohybu zemědělských strojů po pozemcích také jaké jsou možnosti digitální zemědělské techniky. Jak je možné ve čtyřech lidech zvládnout péči o téměř 400 dojnic a telat nám předvedli na rodinné farmě Miller ve středočeské obci Svrkyně. Je to možné jen díky zavedení nových na dálku ovládaných technologií (robotů), které zajišťují krmení, dojení a také sledování zdravotního stavu chovaného skotu. 

Dron AGRI III

72CF18C1-274C-4748-AE74-757AD5FC2645.jpegPHOTO-2022-04-07-08-39-49 1.jpgfarma Miller 2

 

A po práci zábava...

Po celou dobu programu bylo potěšující sledovat jak přirozené a jednoduché bylo pro studenty z různých koutů Evropy navázat mezi sebou kontakty. A tak při hře bowlingu určitě nešlo o to, kdo koho porazí, ale spíše o společnou zábavu.

Mezi "nezemědělské" aktivity patřila také prohlídka centra Prahy s anglickým výkladem a samozřejmě i návštěva nedalekého zámku Konopiště. 

Jsme rádi, že se po dvou letech Covidu bylo možné mezinárodní setkání realizovat a těšíme se na další ročníky. 

8E69421C-44C9-449B-9A6D-F373DDD8BA66.jpegPraha 2

Organizační tým VOŠ a SZeŠ Benešov