Horní menu

Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Domů > Aktuálně > Archiv aktualit > Kůň a jezdec roku 2019

Kůň a jezdec roku 2019Na slavnostním galavečeru České jezdecké federace, který se vždy koná začátkem nového roku, jsou tradičně vyhlašováni nejlepší jezdci a koně za uplynulý rok. Benešovská zemědělka letos očekávala tento večer s velkým napětím, protože měla hned dvě želízka v ohni – učitele jezdectví pana Pavla Březinu a klisnu Cona Ciu. Očekávání se proměnilo ve velikou radost při vyhlašování kategorií „kůň roku 2019“ a „jezdec roku 2019 – všestrannost“, kde PAVEL BŘEZINA (mimochodem současný úřadující mistr republiky ve všestrannosti) byl oceněn také Českou jezdeckou federací za rok 2019 a získal třetí příčku v kategorii JEZDEC – VŠESTRANNOST a klisna CONA CIA si odnesla bronzovou medaili v kategorii KŮŇ ROKU 2019.

Jedná se obrovský úspěch, protože Cona Cia byla jediným zástupcem na příčkách vítězů, který byl narozen a odchován v České republice a to navíc ve školních stájích. Je pokračovatelkou početné koňské rodiny, která se již po několik generací velkou měrou podílí na praktickém vzdělávání studentů této školy a její úspěch bezesporu dokazuje vysokou kvalitu chovu a výcviku koní na této škole. Navíc studenti VOŠ a SZeŠ Benešov mají jedinečnou příležitost sledovat přípravu koně na vrcholové závody národní i mezinárodní úrovně. Naděje škola vkládá i do dvou bratrů Cona Cii, kteří by mohli pokračovat v její úspěšné sportovní kariéře.

Za úspěchem klisny Cona Cii se samozřejmě skrývá mnoho úsilí a práce jejich ošetřovatelů a trenérů ze školních stájích v Pomněnicích.  Svých vynikajících výsledků dosáhla zejména díky učiteli jezdectví Pavlovi Březinovi, rodákovi z Bystřice u Benešova, který rozpoznal její talent a vypořádal se s její nelehkou povahou.  Jezdec a jezdecký instruktor Pavel Březina svou sportovní kariéru ve všestrannosti zahájil již před osmnácti lety na valachovi Elánovi a s klisnou Cona Cia ve své úspěšné sportovní dráze pokračuje. 

Na benešovské zemědělce mají tedy studenti ojedinělou možnost učit se od mistra republiky a zároveň pracovat se špičkovými sportovními koňmi, a to jistě činí místní školu výjimečnou ve svém obou.  

cona parkur.jpg cona vetoflex.jpg