Horní menu

Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Domů > O škole > Projekty > KYTIČKA PRO MAMINKU

KYTIČKA PRO MAMINKUDatum konání:
7.5.2021

logo msmt a EU OP VVV.png

Květinovou vazbu pro maminku ke Dni matek

vlastnoručně připravily děti z MŠ Karlov pod online vedením naší učitelky zahradnických předmětů

 

Druhá květnová neděle patřila letos svátku všech maminek. Naše partnerská mateřská školka (ZŠ a MŠ Karlov) tradičně oslavuje tento svátek besídkou pro maminky, na jejímž konci děti maminkám vždy předávají drobné dárečky. Bohužel o tento krásný zážitek byly děti i maminky i tento rok ochuzeny. 

A tak nás napadlo, že právě oslava Dne matek by byla dobrou příležitostí k uspořádání výukové bloku s floristickou tematikou

aDen matek online 2021_1 sedmého května jsme s dětmi z mateřské školky realizovali aktivitu s názvem "Květinová vazba pro maminku". Nahradili jsme tak plánový dubnový výukový blok, který měl být věnován také floristice na téma velikonoční tvoření a který musel být zrušen, protože v dubnu děti ve školce vůbec nebyly. 

Ale jak se říká, nakonec všechno špatné bylo pro něco dobré. Naše usměvavá učitelka floristiky a vazačství - paní inženýrka Kardová, která již má s prací s dětmi (osobně i online) velké zkušenosti, připravila krásnou ale jednoduchou květinovou vazbu, které děti pod jejím vedením maminkám vytvořily. Příprava byla sice mnohem náročnější, než kdyby se aktivita uskutečnila pod přímým vedením Den matek online 2021_2naší lektorky. Veškerý materiál musel být pečlivě nastříhán a připraven společně se všemi přízdobami do jednotlivých "balíčků" pro každého malého floristu a dovezen do školky.  Nicméně výsledek stál za to. Ve školce promítali paní Kardovou na velkou interaktivní tabuli a  ona zas mohla pozorovat děti na obrazovce  notebooku. Děti byly neuvěřitelně šikovné a s největší pečlivostí tvořily dáreček pro svou maminku.

Jsme moc rádi, že tato akce splnila svůj účel a vykouzlila úsměv na tvářích nejen dětem, ale hlavně maminkám, pro které byl alespoň malou náhradou za neuskutečněnou besídku.

Celá akce se konala díky podpoře projektu s názvem Implementace Krajského akčního plánu II (IKAP II) Středočeského kraje.  

Logo IKAP.jpg

 

P5070342.JPGP5070344.JPGP5070351.JPG

P5070360.JPGP5070372.JPGP5070375.JPG