Horní menu

Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Domů > ZELENÁ MĚSTA 2030+ > Zahájili jsme práci na mezinárodním projektu “European Platform for Urban Greening”

Zahájili jsme práci na mezinárodním projektu “European Platform for Urban Greening”Datum konání:
12.3.2021

Zahájili jsme práci na mezinárodním projektu “European Platform for Urban Greening 

Naše škola je členem mezinárodního týmu, který se zaměřuje zjednodušeně řečeno na ozeleňování evropských měst. Jedná se o spolupráci vzdělávacích institucí v rámci EU, konkrétně těchto států - NizozemíDánska, Finska, Rumunska, Španělska a České republiky. Cílem čtyřletého projektu, který je spolufinancován z programu Erasmus+ Evropské unie, je zvýšit znalosti a dovednosti potřebné k řešení přizpůsobení se změně klimatu, biologické rozmanitosti a pohody v městském prostředí a rozšířit odborné znalosti mezi odborníky v Evropě. 

Jedním z výsledků činnosti této platformy bude vznik tzv. center odborné excelence, které budou zajišťovat školení oblasti ozeleňování měst v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníkůodborníků z praxe i studentů. Konkrétním výstupem pro Českou republiku a potažmo naše město Benešov může být právě vytvoření odborného centra a také nového studijního oboru zaměřeného na vertikální a horizontální zahradnictví v městských a průmyslových centrech. 

lednu 2021 proběhla první virtuální setkání členů realizačních týmů projektu. Každý tým je zodpovědný za určitý úsek projektu. Naše škola vede pracovní tým, který má za úkol prvotní analýzu současné situace a potřeb jednotlivých regionů, zemí. Během online setkání jsme si vyměnili své znalosti, zkušenosti a objevily se cíle, očekávání, výzvy, silné a slabé stránky, přání a závazky každého z nás, ale také naší země a regionu. Vše nezbytné k dosažení st cíle a splnění všech předsevzetí.  

Visualization-EU-Urban-Greening_DEF-1-scaled.jpg