Horní menu

Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Domů > Aktuálně > Žáci z Benešova a Netvořic objevovali u nás svět zemědělství, veterinářství a zahradnictví

Žáci z Benešova a Netvořic objevovali u nás svět zemědělství, veterinářství a zahradnictvíDatum konání:
15.6.2023

 

Zábavné dopoledne pro osmáky

15. června 2023

Toto dopoledne bylo ve škole o něco rušnější než obvykle, a to díky návštěvě ze dvou základních škol - ZŠ Jiráskova Benešov a ZŠ Netvořice. Skupina osmáků z obou škol se k nám vydala na výlet plný zábavy a nových zážitků.

 

Během svého pobytu u nás měli možnost se seznámit s různými aspekty zemědělství, veterinářství a zahradnictví. Byla pro ně připravena široká škála aktivit, které je seznámily s těmito obory. Například se dozvěděli, jaký podíl zemědělské půdy tvoří v České republice, jak se označují chovná prasata nebo jak vypadají různá psí plemena. Také si zasoutěžili se SMART štítky, které jsou studentským projektem K rostlinám o kousek blíž podpořeným Nadací rozvoje občanské společnosti NROS z prostředků The VELUX Foundations. A to je jen malý výčet toho, co všechno se dozvěděli.

Jistě si odnesli mnoho nových a zajímavých poznatků, které jim mohou obohatit jejich vědomosti o přírodě a životním prostředí. Kdo by si napříkladLogo IKAP.jpg

nezapamatoval, jak se podojí kráva? 

Důležitým cílem této akce bylo nejen rozšířit znalosti žáků, ale také jim přinést radost a zábavu. A zdá se, že se to podařilo. Naše mladé hosty jsme viděli, jak se smějí a baví se při jednotlivých aktivitách. Byli jsme velmi potěšeni, že si tento trochu jiný školní den užili.

Akce byla realizována mimo jiné díky finanční podpoře z projektu IKAP II Středočeského kraje. Děkujeme za ni a také děkujeme všem našim učitelům a studentům, kteří se na organizaci zábavného dopoledne podíleli. 

 

IMG_5940.jpgIMG_5945.jpgIMG_5963.jpg

IMG_5957.jpgIMG_5959.jpgIMG_5967.jpgIMG_5964.jpg

IMG_5966.jpgIMG_5961.jpgIMG_4860.jpgIMG_4901.jpg

DSC_0001.jpgDSC_0011.jpgDSC_0005.jpgDSC_0005.jpgNROS logo + oZD.png