Horní menu

Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Domů > Aktuálně > Za traktory do Rakouska...

Za traktory do Rakouska...Datum konání:
21.3.2024

 

Exkurze do rakouských továren: Pohled do výroby traktorů a techniky pro sklizeň píce

 

První jarní den jsme se studenty oboru mechanizace, podnikání v zemědělství a zemědělec-farmář vyjeli na exkurze do Rakouska, byli dvě, konkrétně k výrobci traktoru CNH v St. Valentinu a následně k výrobci techniky pro sklizeň píce Pöttinger do jeho mateřského závodu v Grieskirchenu.

  V továrně STEYER/CASE IH jsme měli možnost seznámit se s kompletací kabin a celých traktorů, jejich lakováním a první funkční zkouškou. Nahlédli jsme i do zkušebny, kde probíhají detailnější kontroly náhodně vybraných traktoru. Našimi průvodci byl Ing. Zdeněk Musil ze společnosti AGRI CS a jeho dvě kolegyně z montážního závodu CNH v St. Valentinu.

exkurze Rakousko - březen 2024_1

  V továrně Pöttinger v Grieskirchenu nás prováděl Ing. Jan Mach, zástupce společnosti Pöttinger pro Českou Republiku a seznámil nás s kompletním zrodem strojů pro sklizeň píce, a to od příjmu materiálů a komponent pro výrobu, jejich uskladněním, dělením materiálu např. pomocí laserových pálících strojů, tvářením nosných částí ohraňovacími lisy, obráběním ozubených kol do převodovek strojů, lakováním dílů a montáží strojů. Měli jsme možnost vidět i testování – měření vibrací diskové žací lišty. Také jsme se dověděli o způsobu uchování a následného využívání odpadního tepla z lakovny a mohli jsme obdivovat konstrukci střech výrobních hal z dřevěných lepených nosníků vyrobených ze českých smrků. V Grieskirchenu jsou vyráběny žací stroje, obraceče, shrnovače a samosběrné vozy.

exkurze Rakousko - Březen 2024_2

Děkujeme všem, kteří se na zajištění těchto exkurzí podíleli a to paní Ing. Polákové Kristýně, paní Ing. Fialové Adině, panu Ing. Zdeňku Musilovi a jeho kolegyním jak společnosti AGRI CS, tak CNH St. Valentin, dále panu Ing. Zdeňku Bílému ze společnosti PÖTTINGER CZ a panu Ing. Janu Machovi, zástupci PÖTTINGER AT v České Republice.

 

Za organizační tým

Ing. Karel Frait

učitel odborných  předmětů