Horní menu

Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Domů > Aktuálně > Víte, jakým křížením vznikl pólo pony?

Víte, jakým křížením vznikl pólo pony?Datum konání:
9.6.2023

Exkurze do pólo klubu La Republica 

V pátek 9.6.2023 jsme se žákyněmi druhého ročníku učebního oboru Jezdec a chovatel koní ???? navštívili #stáj Phoenix v Praze Cholupicích. Zde sídlí jeden z pěti českých pólo klubů La Republica.
????Tamní nadšenci do póla nám věnovali celé dopoledne. Ukázali nám výstroj koní i hráčů, vysvětlili vše kolem pravidel a podmínek hry, od argentinského trenéra nám byl vysvětlen postup výcviku pólo koní dokonce v angličtině. Dozvěděli jsme se také něco o vlastnostech a původu těchto koní. ❓Věděli jste například, že tzv. pólo pony je vlastně kříženec původních argentinských pracovních koní a anglického plnokrevníka? Nebo že ovládání koně v pólu má úplně jiné principy, než klasická jízda na koni?
Jízdu na koni v pólu jsme si sice nezkusili, ale vděli jsme živou ukázku tréninku a mohli jsme si na sudovém trenažéru vyzkoušet odpálení míčků maletou.
Jak jsme se přesvědčili, pólo klub La Republica doslova žije touto nejstarší kolektivní hrou na světě, a proto neváhá takto investovat čas do šíření osvěty, jistě také s nadějí získání dalších nadšenců pro tento méně známý sport. Pro každého je zde možné si tento netradiční způsob jezdectví vyzkoušet nebo se přijet podívat na zápas.
 
Vřele doporučujeme !
 
pólo klub La Republica 1pólo klub La Republica 2
pólo klub La Republica 4pólo klub La Republica 5