Horní menu

Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Domů > Aktuálně > Naše zelená expozice na Floře Olomouc 2023 sklízela obdiv

Naše zelená expozice na Floře Olomouc 2023 sklízela obdivDatum konání:
20.4.2023
Datum ukončení:
23.4.2023

Z Flory Olomouc jsme přivezli stříbrnou medaili!

Získali jsme ji v soutěži o nejlepší školní expozici na největší tuzemské květinářské a zahradnické akci roku - Flora Olomouc. 

 

Cena nám byla udělena odbornou porotou za naší expozici ukazující, jak je možné přinést KRÁLOVSTVÍ BAREV (ústřední téma hlavní výstavní plochy) do našeho každodenního života, i když žijeme třeba v městském bytě.  Na ploše 3 x 3 metry vytvořili naši zahradníci pod vedením paní učitelky Veroniky Zikmundové oázu klidu a pohody. Důkazem, že se jim to podařilo, je nejen cena odborné poroty, ale také velká oblíbenost našeho stánku mezi návštěvníky. Ti rádi na chvilku usedli do zahradních křesílek nebo na sedací vak a užili si odpočinek na rozkvetlém "balkóně". 

Letošní hlavní expozice výstavy kladla velký důraz na ekologickou udržitelnost. Na téma trvalé udržitelnosti a ekologie reagovala i expozice naší školy. Návštěvníkům přinesla inspiraci, jak zlepšit životní prostředí ve městech za použití vertikálních zelených stěn nebo vyvýšených záhonků s okrasnými, ale i produkčními rostlinami.  Inspirací pro naši expozici je také naše zapojení do unikátního evropského projektu zaměřeného právě na městkou zeleň - European Platform for Urban Greening.

V rámci tohoto projektu v České republice právě vzniká centrum odborné excelence, jehož hlavním posláním je tvořit zelená města budoucnosti. Více se o činnosti tohoto centra dozvíte na záložce centra: EPLUG (zemsbn.cz)

IMG_4625.jpgIMG_4641.jpgIMG_4744.jpgIMG_4737.JPG