Horní menu

Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Domů > Aktuálně > Náš učitel Pavel Březina se s klisnou Cona Cia kvalifikovali na olympiádu

Náš učitel Pavel Březina se s klisnou Cona Cia kvalifikovali na olympiáduDatum konání:
8.10.2020

UČITEL BENEŠOVSKÉ ZEMĚDĚLSKÉ ŠKOLY PAVEL BŘEZINA SE S KLISNOU CONA CIA KVALIFIKOVAL NA MISTROVSTVÍ EVROPY I OLYMPIÁDU V TOKIU

Učitel jezdectví Pavel Březina se s klisnou českého původu Cona Ciou, která byla odchována v našich školních stájích, zúčastnil ve dnech 8.- 11. října 2020 mezinárodní soutěže ve všestrannosti v polské Strzegomi. Tato soutěž patří do série závodů, z nichž je možné se kvalifikovat na olympijské hry v Tokiu.

Bylo to poprvé, kdy s Cona Ciou absolvovali soutěž CCI4* - L, a podali, především v terénní zkoušce, výborný výkon. Přestože klisně ke konci parkuru trochu došly síly, konečný výsledek stačil na splnění mezinárodního kvalifikačního limitu na Mistroství Evropy i letní olympijské hry.

Potvrdili tak svou výbornou formu a sehranost. Splněním výkonnostního kvalifikačního limitu se zařadili po bok jezdců nominovaných jako reprezentanti České republiky na Letních olympijských hrách 2020 v Tokiu, které byly z důvodu celosvětové pandemie koronaviru posunuty na rok 2021. Jsou vedeni jako první náhradníci.

Držte jim spolu s námi palce, ať jim to vyjde.

 Pavel Brezina a Cona Cia polsko Strzegom 8_10_2020_kvalifikace na olympiádu.jpg

 

Reportáž, kterou odvysílala Česká televize 31. října v hlavních večerních zprávách ve sportovní rubrice naleznete zde: Branky, body, vteřiny 31_10_2020