Horní menu

Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Domů > Aktuálně > Mladí veterináři z benešovské zemědělky se v konkurenci neztratili

Mladí veterináři z benešovské zemědělky se v konkurenci neztratiliDatum konání:
16.10.2022
Datum ukončení:
19.10.2022

Mladí veterináři z benešovské zemědělky se v konkurenci neztratili

a vybojovali 4. místo na vědomostní a dovednostní soutěži středních odborných škol s veterinárním zaměřením „Pohár ústředního ředitele Státní veterinární správy“

 

Letos již patnáctý ročník soutěže se konal od 16. do 19. října 2022 ve Školicím středisku Státního veterinárního ústavu Praha v Lysolajích a jí zúčastnily se jí týmy sedmi středních odborných škol z České republiky a dva týmy ze Slovenska.

Čtyřčlenná družstva studentů se postupně utkala ve čtyřech soutěžních disciplínách – prezentace v českém a anglickém jazyce na téma „Kraj, město a škola, kde studuji“; písemný test odborných znalostí; praktická část v laboratořích a závěrečná prezentace na téma „Mé budoucí odborné zaměření a mé dosavadní veterinární vzdělání v praxi“.

Soutěžící byli hodnoceni pětičlennou odbornou porotou složenou ze zástupců Veterinární univerzity Brno (VETUNI), SVS a Státního veterinárního ústavu Praha. Její předsedkyní byla děkanka Fakulty veterinární hygieny a ekologie VETUNI Šárka Bursová.

Benešovskou VOŠ a SZeŠ reprezentovaly studentky čtvrtého ročníku veterinářství - Tereza Svobodová, Gabriela Paurová, Klára Brožová a Anna Sedláková. Na soutěž je doprovodil a spolu s dalšími kolegy na soutěž připravil veterinární lékař a učitel pan Luboš Kuneš. A my jim děkujeme za hezkou reprezentaci naší školy.

Pohar SVS 2022Pohar SVS 2022Pohar SVS 2022

Pohar SVS 2022

 

 

 

 

 

 

 

 

Pohar SVS 2022Pohar SVS 2022