Horní menu

Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Domů > Aktuálně > Děti z mateřské školy Nespeky objevovaly u nás svět veterinářů, farmářů a myslivců.

Děti z mateřské školy Nespeky objevovaly u nás svět veterinářů, farmářů a myslivců.Datum konání:
27.6.2023

Logo IKAP.jpg

 

Nezapomenutelný zážitek pro děti z Nespek

Návštěva dětí z mateřské školy Nespeky na školním statku v Pomněnicích u Benešova byla pro malé dobrodruhy nezapomenutelným zážitkem a plná nových zkušeností a dobrodružství.
Díky podpoře z projektu IKAP II měli i ti nejmenší možnost prozkoumat fascinující svět veterinářů, farmářů a myslivců.

Učitelé a studenti si pro ně připravili několik stanovišť. 

IMG_6641.JPG

thumbnail_Image (7).jpg

thumbnail_Image (4).jpg

První zastávkou byla veterinární učebna, kde se děti seznámily s prací veterinárního lékaře. S obrovským nadšením si vyzkoušely stát se "falešnými" veterináři a ošetřovaly plyšové mazlíčky, měřily jim teplotu nebo jim dávaly injekce.

Následovala projížďka na traktoru, která se stala dalším vrcholem dne. Děti radostně usedaly do kabiny traktoru a jiných strojů a cítily se jako praví farmáři. Pro některé to bylo poprvé, co si mohly sednout do tak velkého stroje a své dojmy si budou pamatovat ještě dlouho.

 

 

 

 

Poté se děti vydaly na exkurzi do stájí a  jízdárny za koňmi. Prohlédly si krásné koně a dozvěděly se mnoho zajímavého o jejich péči a chování.

IMG_20230627_100437.jpg

IMG_6636.JPGTaké na ně ještě čekala exkurze do myslivosti, kde se jim otevřel fascinující svět lesních zvířat. Viděly různé kůže, kožešiny, paroží a zvířecí zuby a dozvěděly se, jak myslivci pečují o lesy a zvěř, a jakým způsobem se podílejí na ochraně přírody.

Během prohlídky školního statku se také zastavily u našeho modelu krávy a vyzkoušely si, jak je to těžké/lehké kravičku podojit a získat tak čerstvé mléko. IMG_6642.JPG

Celý den na školním statku v Pomněnicích byl pro děti nejen zábavným, ale určitě si odnesly  i spoustu nových a užitečných poznatků ze života zvířat a fungování farmy.  Během dopoledne si vyzkoušely práci veterináře, projely se traktorem, seznámily se s koňmi a myslivostí. Děkujeme  přispěla k jejich rozvoji a poznávání světa kolem sebe.

Tuto akci jsme pro ně mohli připravit i díky podpoře z projektu IKAP II a tak i ti nejmenší měli možnost prozkoumat fascinující svět veterinářů, farmářů a myslivců.

IMG_20230627_104207.jpgIMG_20230627_103449.jpgIMG_20230627_103551.jpgIMG_6649.JPG

 logo msmt a EU OP VVV.png