Horní menu

Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Domů > Aktuálně > Archiv aktualit > Oslavili jsme 25. výročí spolupráce se školou Easton and Otley College z Velké Británie

Oslavili jsme 25. výročí spolupráce se školou Easton and Otley College z Velké BritánieVOŠ a SZeŠ Benešov slavila v uplynulých dnech čtvrtstoletí spolupráce s partnerskou školou Easton and Otley College z Velké Británie. Spolupráce byla navázána v roce 1993 a zpočátku se jednalo zejména o výměnné a poznávací pobyty žáků a učitelů, což bylo spojené s poznáváním tradic a turistikou. Postupně byla navázána spolupráce i po stránce odborné, protože zaměření našich škol je velmi podobné, např. v oblasti agropodnikání, zahradnictví a veterinářství. V posledních letech se jedná zejména o zprostředkování odborných stáží našich žáků a studentů na rodinných farmách ve Velké Británii, ale i zajištění stáží studentů partnerské školy v podnicích v České republice, studijní pobyty našich žáků a učitelů na partnerské škole či o společnou realizaci projektů spolupráce škol, přenosu zkušeností a příkladů dobré praxe.

Oslavy proběhly 16. listopadu na naší škole a byli jsme velmi rádi, že vedle zástupců z partnerské školy, jsme přivítali i pedagogy, kteří byli u počátků této spolupráce a mohli se s námi podělit o své vzpomínky. Po úvodních projevech a zdravicích z řad zástupců škol, zřizovatele a sociálních partnerů byla slavnostně otevřena výstava dokumentující celý průběh dvaceti pěti let spolupráce. Vedle fotografií zde bylo více než šedesát deníků praxí účastníků odborných stáží, a to od roku 1995 do současnosti, cenné ukázky korespondence, výstupy ze společně realizovaných projektů, programy poznávacích a výměnných pobytů žáků. Na výstavě mohli tak účastníci z řad bývalých kolegů či absolventů zavzpomínat a současní žáci, studenti a pedagogové měli možnost nahlédnout do historie této spolupráce.

Ovšem kromě ohlédnutí, vzpomínání a bilancování je toto významné jubileum i příležitostí zamyslet se nad budoucností. Ředitelky obou škol vyjádřily během svých projevů přání navázat na dosavadní úspěšnou a bohatou spolupráci a dále ji rozvíjet.

DSC_5909 a.jpg

            DSC_5902 a.jpg   DSC_5824 a.jpg