Horní menu

Úvod > Veřejnost > Ze života školy

Ze života školy

13. ročník soutěže „Pohár ústředního ředitele Státní veterinární správy“

Již 13. ročník vědomostní a dovednostní soutěže středních odborných škol s veterinárním zaměřením „Pohár ústředního ředitele Státní veterinární správy“ se konal od 20. do 23. října 2019 na Školícím středisku Státního veterinárního ústavu v Praze – Lysolajích. VOŠ a SZeŠ Benešov úspěšně reprezentovali Jakub Filip (4.VT), Eliška Kundrlíková (4.VT), Anežka Šebková (4.VP) a Monika Vodičková (4.VT).

Červená je budoucnost - CASE DEN 2019

Studenti našeho oboru Agropodnikání (ŠVP Mechanizace v zemědělství) měli možnost shlédnout profesní techniku od firmy CASE. Při příležitosti oslav CASE DAY byli studenti pozváni na tuto předváděcí akci, aby získali přehled o technice používané v současné formě zemědělství.

BEDNAR - ŘEŠENÍ PRO NAŠE ZEMĚDĚLSTVÍ

Dne 29.05.2019 se studenti 1. ročníku vyšší odborné školy zúčastnili praktické výuky při příležitosti polního dne firmy BEDNAR.

Blahopřejeme k úspěchu naší absolventky!

Ve dnech 17. a 18.10.2018 se uskutečnila Studentská vědecká konference lékařských fakult České a Slovenské republiky na 3.LH UK. V ´Teoretické a preklinické sekci´ obsadila první místo studentka naší fakulty Barbora Heřmanovská s prací: In vivo model fokální kortikální dysplázie na podkladě somatické mutace v mTOR signální kaskádě – nová cesta k porozumění mechanismů epileptogeneze. Gratulujeme!

Nové myšlení v technologiích zakládání porostů – díl II

V úterý 16.4.2019 se uskutečnilo pokračování „Nových myšlenek v technologiích zakládání porostu“, tentokrát v praxi, ve společnosti Agrovation Kněžmost k.s..

Den Země na Masarykově náměstí v Benešově

Letošní Den Země na Masarykově náměstí v Benešově se opravdu vydařil. Pro žáky mateřských a základních škol i pro veřejnost jsme připravili nejen prezentaci našich studijních oborů, ale především řadu aktivit zaměřených na environmentální vzdělávání. Nejen díky slunečnému počasí se tak program setkal s kladným ohlasem malých a velkých.

10. jubilejní ročník Ligy škol v Benešově

Dne 10.4.2019 se na školním statku v Pomněnicích konal 10. jubilejní ročník Ligy zemědělských škol.

Nové myšlení v technologiích zakládání porostů - část I.

Pouhých 240 minut čistého času jsme měli k dispozici na představení a objasnění nových myšlenek v technice a technologiích zakládání porostů. Našim průvodcem touto problematikou byl Ing. Vratislav Malina ze společnosti HORSCH Maschinen GmbH, který nás zasvětil do reakcí rostlin na různé způsoby zpracování půdy a setí a cílenou aplikaci hnojiv.

„Odborník z praxe ve výuce“ ve společností Pekass a.s.

25. výročí spolupráce se školou Easton and Otley College z Velké Británie