Domů > Aktuálně > Ze života školy > 25. výročí spolupráce se školou Easton and Otley College z Velké Británie

25. výročí spolupráce se školou Easton and Otley College z Velké Británie

VOŠ a SZeŠ Benešov slavila v uplynulých dnech čtvrtstoletí spolupráce s partnerskou školou Easton and Otley College z Velké Británie. Spolupráce byla navázána v roce 1993 a zpočátku se jednalo zejména o výměnné a poznávací pobyty žáků a učitelů, což bylo spojené s poznáváním tradic a turistikou. Postupně byla navázána spolupráce i po stránce odborné, protože zaměření našich škol je velmi podobné, např. v oblasti agropodnikání, zahradnictví a veterinářství. V posledních letech se jedná zejména o zprostředkování odborných stáží našich žáků a studentů na rodinných farmách ve Velké Británii, ale i zajištění stáží studentů partnerské školy v podnicích v České republice, studijní pobyty našich žáků a učitelů na partnerské škole či o společnou realizaci projektů spolupráce škol, přenosu zkušeností a příkladů dobré praxe.

Oslavy proběhly 16. listopadu na naší škole a byli jsme velmi rádi, že vedle zástupců z partnerské školy, jsme přivítali i pedagogy, kteří byli u počátků této spolupráce a mohli se s námi podělit o své vzpomínky. Po úvodních projevech a zdravicích z řad zástupců škol, zřizovatele a sociálních partnerů byla slavnostně otevřena výstava dokumentující celý průběh dvaceti pěti let spolupráce. Vedle fotografií zde bylo více než šedesát deníků praxí účastníků odborných stáží, a to od roku 1995 do současnosti, cenné ukázky korespondence, výstupy ze společně realizovaných projektů, programy poznávacích a výměnných pobytů žáků. Na výstavě mohli tak účastníci z řad bývalých kolegů či absolventů zavzpomínat a současní žáci, studenti a pedagogové měli možnost nahlédnout do historie této spolupráce.

DSC_5906 a.jpg