Domů > Aktuálně > Ze života školy > Putovní pohár ústředního ředitele Státní veterinární správy

Putovní pohár ústředního ředitele Státní veterinární správy

Letošní již 12. ročník vědomostní a dovednostní soutěže středních odborných škol s veterinárním zaměřením „Pohár ústředního ředitele Státní veterinární správy“ se jako každoročně konal na Školícím středisku Státního veterinárního ústavu v Praze – Lysolajích. Soutěž čtyřčlenných družstev z 10 středních škol probíhala od 21. do 24. října 2018.

VOŠ a SZeŠ Benešov reprezentovali Kateřina Sezimová (kapitánka týmu), Denisa Mottlová a Kamila Vomastková ze 4.VT a David Nekolný ze 3.VP.

První disciplínou byla prezentace na téma „Kraj, město a škola, kde studuji“ v českém a anglickém jazyce. Porota oceňuje tematická vystoupení a proto se náš tým představil v duchu „Benešáci - Povidláci“. Druhou disciplínou byl písemný test odborných znalostí. Další disciplína zavedla družstva do laboratoře, kde prakticky řešila zadané úkoly z patologie, hematologie, sérologie a chemie. Téma poslední disciplíny znělo „Mé budoucí odborné zaměření a mé dosavadní veterinární vzdělání v praxi“.  Za nás zazněla prezentace týkající se hygieny masa s názvem „Výskyt svalovce stočeného u domácího a divokého prasete“.

VOŠ a SZeŠ Benešov se v letošním ročníku v silné a vyrovnané konkurenci umístila na 8. místě.  Gratulujeme!

soutěž_1.jpg

soutěž_2.jpg