Domů > Aktuálně > Ze života školy > Den Země v Benešově

Den Země v Benešově

Letošní Den Země jsme v Benešově oslavili na počátku května. Studenti a učitelé připravili řadu aktivit s inspirací napříč obory, které pobavily žáky benešovských základních škol i veřejnost na Masarykově náměstí. Také děti z mateřských škol si přišly na své.

Prostoru kašny lichotila něžná jarní floristika, opodál poznávali účastníci lovecké trofeje, okrasné a ovocné dřeviny a další přírodniny. Vyzkoušeli vědomostní kvízy a zjistili, že ruční dojení na pryžovém trenažéru není vůbec jednoduché. Mnozí obdivovali zemědělskou techniku.

Počasí přálo i tvorbě papírových dekorací pod širým nebem, které si domů odnesli ti nejmenší.

P1060630.JPG  P1060629.JPG

P1060632.JPG  P1060634.JPG